Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 09:49 Bu haber 3726 kez okundu
 
Yürüyerek Gittiği Hastaneden Yatalak çıktı!
yürüyerek gittiği hastaneden sedyeyle çıktı!
SAĞLIK Haberi
Yürüyerek Gittiği Hastaneden Yatalak çıktı!

Kütahya DPÜ Evliya Çelebi Araştırma hastanesine yürüyerek giden ancak hastaneden sedyeyle çıkan 66 yaşındaki Hatice Atik, 3 aydır ayağa kalkamıyor.

  3 kere kalçasına platin takılan ancak iddiaya göre platinlerin çıkması sebebiyle yatağa bağlı kalan yaşlı kadın, sağlığına kavuşmak için yetkililerden yardım istiyor.

 66 yaşındaki Hatice Atik, yürüyerek gittiği hastaneden yatalak çıktı. 3 ay önce rahatsızlığı nedeniyle Kütahya DPÜ Evliya Çelebi Araştırma hastanesine  giden, Hatice Atik'e doktorlar ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi.

  Ameliyatla kalçasına platin takılan yaşlı kadın, ameliyatın ardından 10 gün hastanede kaldıktan sonra evine gitti. Evine gittiğinde kalçasındaki platinin çıkması ile ağrılar içinde kıvranan yaşlı kadın, apar topar tekrar hastaneye gitti. Kalçasına yeniden platin takılan yaşlı kadının tekrar platin kayma sorunu yaşaması ile üçüncü kez ameliyata alındı.

  Hastaneye sadece bir ağrı sebebiyle gittiğini anlatan Hatice Atik, "Yürüye yürüye gittim tek değneğimle. Girdim içeri bir ki gün yattım, üçüncüsü gün ameliyata girdim. Bir daha kalkamadım artık, yattım kaldım. Platinin sürekli çıkması sebebiyle iltihap oldu. 3 aydır tuvalete gidemiyorum, kalkıp şurada oturup yemeğimi yiyemiyorum. Namaz dahi kılamıyorum, hiçbir şey yapamıyorum. Gücüm yok, çocuklar kaldırıyorlar, çocuklar tutup yatıyorlar, kendim dahi yatamıyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yürüyerek, Gittiği, Hastaneden, Yatalak, çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir